Fototapety do minimalizmu skandynawskiego

Pniak

Elegancja, czystość i prostota – to trzy najbardziej charakterystyczne cechy stylu skandynawskiego. Tego samego oczekiwalibyśmy po naszej kuchni, prawda?

Styl ten wywodzi się ze Szwecji, gdzie długie i zimne poranki czy wieczory dają się we znaki. Zatrzymanie naturalnego światła w takim domu jest bardzo trudne, dlatego należy stosować kilka podstawowych zasad.

Przede wszystkim jasne, ciepłe kolory. Duże powierzchnie mieszkaniowe nie sprzyjają zatrzymywaniu światła dziennego w mieszkaniu, dlatego stosowanie jasnych barw to podstawa. Kolorem najbardziej charakterystycznym dla tego stylu jest biel (w każdej postaci). Białe ściany, białe meble, a nawet biała drewniana podłoga świetnie rozpraszają światło, co optycznie powiększa pomieszczenia i nadaje im świeżości i elegancji.

Oprócz jasnych barw, ważna jest także funkcjonalność i minimalizm, dlatego w każdym mieszkaniu trzeba spodziewać się prostych wnętrz. Idealnym dopełnieniem takiego wnętrza jest fototapeta. Motyw lasu, czy fototapeta imitująca drewno idealnie wpasuje się we wnętrza, które wręcz kochają surowość drewna.

Fototapeta o takim wzorze to idealne zwieńczenie nawet najbardziej surowego wnętrza, które dzięki niej stanie się bardziej eleganckie i wykończone.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2019 Fototapety-Kulinarne.pl | Dekowizja.pl | Fototapety24.net